בלוקצ'יין

"למי שקיים בעשור האחרון השקעות, קריפטו-בנקאות ובנקאות, blockchain הוכיח כחידוש שווה את המאה האחרונה. המונח" blockchain "מתייחס ישירות לטכנולוגיה העומדת מאחורי ביטקוין, שהיא המטבע הדיגיטלי הראשון בו נעשה שימוש עבור עסקאות. זוהי ספר גדול מבוזר ומבוזר. למרות שמטרתה העיקרית של ההמצאה הייתה לפעול כמטבע דיגיטלי, הקהילה הדיגיטלית מפתחת כעת מטרות אחרות לטכנולוגיה.

ביטקוין מכונה גם זהב דיגיטלי נכון להיום, המטבע שווה מיליארדי דולר אמריקאי. Blockchain הוא ללא ספק חידוש גדול, וכך גם המדען הגדול שהמציא אותו, סאטושי נקמוטו.

המטבע הדיגיטלי הזה הוא ספר של עסקאות כלכליות, המתייעל כדי לעקוב אחר כל מה ששוויו ולא רק עסקאות פיננסיות. זוהי רשימה מתמשכת של בלוקים, הנקראים גם רשומות, המקושרים באמצעות קריפטוגרפיה. כל בלוק מכיל חשיש מוצפן של החסימה הקודמת, חותמת זמן ונתוני טרנזאקציה (בדרך כלל מאויר על ידי חשיש שורש עץ מרקל). Blockchain הוא למעשה סוג של מסילת תשלומים שהייתה המטבע הדיגיטלי הראשון שפתר את בעיית ההוצאה הכפולה ללא צורך ברשות רגולטורית. העבודה הראשונה המאובטחת על שרשרת בלוקים הייתה של סטיוארט הבר וסקוט סטורנטה בשנת 1991. מטרתם העיקרית הייתה לשלב מערכת שבה חותמות הזמן יכולות להיות מאוד מאובטחות.

 

הרעיון של bitcoin הומצא לראשונה בשנת 2008. Satoshi השתפר בעיצוב על ידי הוספת בלוקים לשרשרת המקורית מבלי להזדקק להם להיות מוצפנים על ידי גורם מהימן. בלוקים אלה מחזיקים את עצמם בקבוצות של עסקאות תקפות המהוות blockchain. בלוקצ'יין זה יוצר ספר ספר דיגיטלי אשר מבוזר ולא ניתן לשנותו בשום צורה. זה מנוהל על ידי שימוש בשרת חותמת זמן ורשת עמיתים לעמית. זה נותן לגיטימציה על ידי אוסף של אינטרסים עצמיים. הבלוקצ'יין ידוע גם כפרוטוקול להחלפת ערך. על ידי שמירת נתונים ברשת ענן, יש ביטול כל הסיכונים האפשריים שעלולים לנבוע מהנתונים המוחזקים במקום אחד. זה גורם לבעיות בכל הפיצוחים האפשריים מכיוון שאין שום נקודה מרכזית ברשת לתקוף. על ידי שימוש במערכת הבלוקצ'יין המבוזרת, מועברים נתונים דרך העברת הודעות אד-הוק ומערכת רשת מופצת. שיטות האבטחה שנקבעו, עבור חסימת חסימות כוללות קריפטוגרפיה של מפתח ציבורי. מפתח ציבורי זה משתמש במחרוזת מספרים אקראית בכדי לשלוח אסימוני ערך ברחבי הרשת. זה פועל כמו סיסמה, המודעה היא מאפשרת לבעלים גישה לצפייה בכל המידע המאוחסן ב- blockchain שנחשב בלתי ניתן להפרעה.

רשתות חסימות נקראות ידידותיות למשתמש ופתוחות לקהל אך הן דורשות נוכחות פיזית כדי לגשת אליה. הדבר הטוב ביותר עם bitcoins הוא שאין בקרות גישה הדרושות כהרשאות. ניתן להוסיף יישומים לרשת blockchain מבלי להזדקק לאישור או אמון של אחרים שכן ה- blockchain משמש כשכבת תעבורה. הבלוקצ'יין מאבטח את עצמו בכך שהוא מבקש רשומות חדשות כדי להציג הוכחת עבודה (POW). ארגונים פיננסיים רבים לא הפכו את השימוש בבלוקצ'יין המבוזר לעדיפות, זאת בניגוד לחברות ההשקעות שאימצו אותו מאז, וכבר באפריל 2018, ביטקוין היה הקריפטו בעל ההיוון הגבוה ביותר בשוק.

Blockchain מבטל את הסיכון שמגיע לריכוז נתונים על ידי אחסונו ברשתות. לנתונים מרכזיים יש מעט פגיעות בהאקרים סייבר יכולים להשתמש נגד ארגון. כדי להיות מסוגלים לשמור מידע כגון סיסמאות משתמשים, זהות משתמש, נכסים ושמות משתמש. טכנולוגיית Blockchain משתמשת במערכות הצפנה המגנות על גניבת הנכסים הדיגיטליים שלך. במקרה זה, אתה יכול להשתמש במפתח ציבורי או במפתח פרטי. "

 

"שימושים בטכנולוגיית Blockchain:

אחד השימוש העיקרי בטכנולוגיית blockchain הוא רישום עסקאות. דוגמה טובה היא רשת bitcoin ורשת Ethereum המבוססים על הפלטפורמה של טכנולוגיית blockchain. כמו כן, ניתן לבצע חוזים חכמים המבוססים על בלוקצ'יין בחלקם במלואם ללא התערבות אנושית, אם כי הייתה מחלוקת משפטית על כך שכן עמדת החוק בעניין אינה ברורה מאחר ולא ניתן לעשות חוזה קונקרטי עד לעמדת החוק הוקם. בענף הפיננסי פותחו כעת ספרות מבוזרות עבור כל הפלטפורמות הבנקאיות. הבנקים הטמיעו טכנולוגיית blockchain מכיוון שהם מאמינים שיש לה אפשרות לעקוב אחר מערכות ההתיישבות של המשרד האחורי במהירות. בנקים גדולים כמו UBS מתחילים לפתוח מעבדת מחקר המתמקדת בטכנולוגיית הביטקוין וכיצד להשתמש בה ביעילות כדי למקסם את התפוקה ולהוזיל עלויות.

בתעשיית המשחקים, לא ניתן להדגיש את ההשפעה של blockchain מכיוון שרוב משחקי הווידיאו בקרוב יתבססו על טכנולוגיית blockchain. המשחק הראשון בו השתמש בטכנולוגיית blockchain היה Huntercoin אשר פותח בשנת 2014. כמו כן, במשחק שנקרא Cryptokitties, שימשו מחסומי הבלוק בכדי לתעד את נכסי המשחק.

שימושים אחרים בטכנולוגיית הבלוקצ'יין כוללים את השימוש בו כדי ליצור וליישם מערכת ספר קבועים קבועה לרישום נתונים על מכירות, ניתוחם והרכבת שימוש דיגיטלי ותשלומים ליוצרי תוכן כמו אמנים ומקדמי מוזיקה. גם בענף הביטוח, מיושמות שיטות הפצה חדשות כמו ביטוח פרמטרי, ביטוח מיקרו וביטוח עמיתים לעמית, כולם הומצאו בעקבות אימוץ טכנולוגיית blockchain.

 

סוגים של Blockchain:

ישנם 3 סוגים שונים של טכנולוגיית blockchain ברשת Orbit. יש לנו את הבלוקצ'יין הציבורי, הקונסורציום בלוקצ'יין והבלוקצ'יין הפרטי. ה- blockchain הציבורי הוא כזה שלא נותן מגבלות גישה. כאן כל אדם עם גישה לחיבור אינטרנט טוב וחזק יכול להיות אישור ולהשתתף בפרוטוקול קונצנזוס. לרוב הרשתות מאפשרות הטבות כלכליות לכל מי שיכול לאבטח אותן. דוגמאות למערכות הבלוקצ'יין הציבוריות הידועות ביותר הן bitcoin Ethereum.

ה- Bockchain הפרטי אינו מאפשר גישה חופשית שלא כמו ה- Blockchain הציבורי שכן הוא מורשה. זה דורש גישה מאמתת לפני שניתן להשתמש בו, אשר בדרך כלל ניתנת על ידי מנהלי הרשת. תנועת המשתתפים כאן מוגבלת מכיוון שהיא נחשבת משמשת בעיקר על ידי חברות בגודל בינוני שלא יכולות לעמוד בקצב השליטה שניתן על ידי הבלוקצ'יין הציבורי אך מעוניינות בכך. לפיכך, הם מיישמים blockchain במערכת הארגונית שלהם מבלי להרפות משליטתם ולהמתן כנגד הסיכון לחשוף נתונים חסויים בפני העולם החיצון.

ה- Consortium Blockchain הוא תערובת של Blockchain הציבורי וגם Blockchain הפרטי. כאן, זה נחשב למבוזר למחצה שכן הוא מורשה אך מאפשר למספר חברות להפעיל את הצומת שלה ברשת. מנהלי הרשתות יכולים להגביל את הזכויות של כל משתמש ולאפשר מערך צמתים מוגבל הנדרש לפרוטוקול קונצנזוס. "