סחר ב- CFD

CFD הוא סוג של מסחר נגזר המאפשר ספקולציות לגבי עלייתם ונפילתם של המחירים הכלליים העולמיים של שווקים פיננסיים וצומחים במהירות, כגון סחורות, אוצרות מטבעות. המסחר ב- CFD מעניק לך את הקצבה למכור (Go Short) על המכשיר הפיננסי שלך ולקנות (Go Long) אם אתה חושב שהמחיר ינוע ככה. עם CFD, אינך צריך לסחור בנכס פיזי, מכיוון שאתה רוכש רק כמות כלשהי של מכשיר מסוים כשיש לך ספקולציות לגבי תנועת המחיר. CFD עובד בשווקים גלובליים ומצרף את תנועות המחירים של כל המניות הרשומות בבורסה. עבור כל תנועה לטובת המשרה שקיבלת, אתה מכפיל את הרווח עם מספר המניות שקנית או מכרת.

CFD מציע למשקיעים וסוחרים פוטנציאליים אפשרות להרוויח מתנועת המחירים מבלי שיהיה להם בעלות בלעדית על הנכס הבסיסי המשמש לסחר. חוזה CFD הוא בין הלקוח למתווך במקרה זה, המכונה המתווך. CFD מציע מינוף שמשמעותו שאתה יכול להפקיד אחוז דל מהערך הכולל של הסחר בו בחרת עמדה. זה נקרא גם מסחר בשולי. המטרה כאן היא למקסם את ההחזר על סמך הערך הכולל / המלא של המיקום שלך ולמזער את ההפסדים שלך. בעת השתתפות בסחר CFD, ישנן עלויות שונות הכרוכות בכך.

 

עלויות אלה כוללות:

החזקת עלויות: עלות זו מופנית לחיוב כנגד עמדתו הנוכחית של הסוחר. זה יכול להיות חיובי או שלילי שתלוי בתנועת עמדתך ובשיעור האחזקה / ריבית החלים.

עמלה: זה חל רק על מניות. כאן חובה שתשלמו עמלה נפרדת כדי שתוכלו לסחור ב- CFD. עמלות אלה מבוססות על מספר המניות הרשומות בפלטפורמת CFD והיא מתחילה בדרך כלל מ- 0.10% מערך המשרה הכולל / מלא ויש דמי עמלה מינימליים של £ 9 אשר תמיד נדרש לשלם ל- CFD פלטפורמה.

התפשטות: זה ההבדל בין מחיר המכירה ומחיר הקנייה. ככל שהמרווח נמוך יותר, כך סביר שתנועת המחיר נוטה לטובתך לפני שתוכל להרוויח. כשאתה נכנס לסחר אתה משתמש במחיר הקנייה וכשיוצא מהמסחר אתה משתמש באפשרות מחיר מכירה. CFDs מציעים ללא הפסקה מרווחים תחרותיים.

דמי שוק: זהו העמלה שגובה כדי לראות את פרטי המחירים עבור CFDs, מהם עליך להפעיל את מנוי נתוני השוק לפני שניתן יהיה לחייב את העמלה.

 

יתרונות CFDs

CFDs נוטים להבטיח רמה מסוימת של מינוף בהשוואה למסחר המסורתי. המינוף הקיים בשוק המסחר CFD כפוף לתקנות משפטיות שכן מרווח נמוך יותר מביא להפחתת הון עבור המשקיע והסוחר המוביל לרווחים נמוכים. ניתן להשתמש במערכת מנוף טובה בכדי להגדיל את ההפסדים.

כמו כן, למתווכי CFD יש גישה לשווקים גלובליים והם יכולים לעבור מפלטפורמה אחת לשנייה המציעה מגוון רחב של מוצרים. בחוזה CFD, אין אפשרות לקצר או לשאול מניות שכן הסוחר רשאי רק להלוות מכשיר לפני שהוא מוכר או עומד בדרישות השוליים. מכיוון שהמתווך אינו הבעלים של הנכס הבסיסי, ניתן לקצר אותו בכל נקודת זמן נתונה במהלך הסחר.

תכונה עיקרית אחת של CFDs כוללת גם הצעה של הזמנות רבות ודומות ומבטיחה עמלה שגובה בגין החזר העלויות. הסוחרים מרוויחים כסף כאשר הסוחר משלם עלויות אלה ואינם גובים עמלה אחרת מכל סוג שהוא פרט לכך. הרווח / הפסד יכול להיות קטן או גדול בהתאם לרמת הסיכון הנלווית לנכסים הבסיסיים ולמערכת המרווחים הקבועים שנקבעה במהלך ההתקשרות.

In a CFD contract, brokers are allowed to offer index, stock, currency, treasury and sector CFDs as an alternative to exchanges. The general stock market requires that there should be a minimum amount of capital available to be traded per day within some high net worth accounts. The CFD market isn’t bound by these restrictions and all account numbers can trade freely as they deem it fit.

חסרונות CFDs

בשוק CFD, היעדר רגולציה מחמירה אינו רעיון מבורך שכן אמינותו של הסוחר נשפטת על פי המוניטין שלו, מצבו הכלכלי ואריכות חייו במקום מעמד ממשלתי או נזילות. ישנם מתווכי CFD מצליחים, אך הכרחי שחשבון המתווך ייחקר לפני פתיחת חשבון. כמו כן, נעשה שימוש הולך וגובר במסחר ב- CFD וזה דורש תחזוקה ופיקוח הדוק יותר כך שהסיכונים והשוליים יוכלו להתגונן מפני ירידת ערך המניה.

מצד אחר, CFDs נותנים אלטרנטיבה בשוק אטרקטיבי יותר לבורסה המסורתית ולשווקים המסורתיים. הם מציגים גם מלכודות אפשריות שכן הצורך לשלם ללא הפסקה עבור המרווח על הרשומות מבטל את האפשרות של רווח מעסקאות קטנות וקטנות.