בהתחשב באופי המורכב של טכנולוגיית הבלוקצ'יין, נראה היה שתמיד התרחשה חזרה של קבוצת השאלות הללו.

מה זה Blockchain?

זוהי אחת השאלות הנשאלות ביותר ביחס לקריפטו ומורכבותו. למרות ההבנה הרווחת בכך, נראה שעדיין יש ענן מתקרב להגדרת הבלוקצ'יין.

בלוקצ'יין במונחים הפשוטים ביותר שלה היא הטכנולוגיה שמאחורי ביטקוין שהיא cryptocurrency. בליבה של blockchain נמצאת חנות נתונים ולכל אדם שמשתתף ברשת זו יש חנות נתונים משלה שעוקב אחר כל העסקאות המתרחשות ברשת. רשת זו ידועה גם כספרת מבוזרת. ספר גדול או מסד נתונים מבוזר זה שומר על רשימה הולכת וגדלה של רשומות או רשומות הנקראות בלוקים. כל חסימה מקושרת לחסימה אחרת שמשמעותה לא ניתן לשנות נתונים אחורה. כל הרשומות והבלוקים משותפים ברשת, כלומר אין לשום גורם יחיד בעל אוטונומיה או סמכות מלאה על בסיס הנתונים. טכנולוגיית ה- blockchain מאפשרת לעדכן את המידע והמדויק באופן רציף לשימוש הרצוי לו באמצעות מערכת מבוזרת המציגה מגוון רחב של יישומים.

מהו חוזה חכם?

בדרך כלל, חוזה הוא הסכם הדדי מחייב בין שני צדדים או יותר, כאשר דרושים תנאים והגבלות, מערכת התמחור והוכחת ההסכם כדי שיהיה חוקי. בטכנולוגיית blockchain, חוזה חכם blockchain ארגוני מכונה פיסת קוד העוקבת אחר כללי העסקה ומוודאת את קיום הכללים הללו ברשת כדי לוודא שהביצוע נעשה על פי היגיון החוזה. במילים פשוטות, זהו קוד המצורף ל- blockchain כקבוצה מוגדרת מראש של תשומות המאחסנות נתונים, אוכפת הרשאות, מבצעת חישובים ומפעילה היגיון של זרימת עבודה. זה בדרך כלל חלק מהספרה המופצת של הבלוקצ'יין.

מה זה BlockApps?

אלה נחשבים לחברת הבלוקצ'יין-כשירות-השירות המובילה בעולם המציעה ללקוחות החל מסטארט-אפים טכניים לחברות ביטוח את השירות להקל על שילוב המערכת של הבלוקצ'יין לקל. הם עוזרים באימוץ טכנולוגיית blockchain למערכות ארגוניות ומקלים יחסית על חברות אלה לבנות פתרונות חדשניים באמצעות תקן blockchain בקוד הפתוח. בכדי להיות מסוגלים להשתמש ב- BlockApps, תהיה לך גישה למוצר הפופולרי של מיקרוסופט, Azure ו- GitHub.

מה זה Ethereum ואיך זה שונה מטכנולוגיית blockchain אחרת?

ה- Ethereum עובד בעיקר עם פונקציית החוזה החכמה המבוססת על פלטפורמת המחשוב המופצת blockchain. פעולה זו מבצעת פתרונות מונעי נתונים ברמת חוזה בין עמיתים לעמיתים ברשת מבוזרת. את אתרום לא אמורה להיות מסווגת כקריפטו-יורק מכיוון שהיא פלטפורמה עבור משתמשי הקצה להתחבר זה לזה ישירות. Ethereum נותנת למפתחים את האפשרות לעבוד כמתווך מרכזי בין המשתמש למערכת ללא צד שלישי. Ethereum שונה לחלוטין מכל טכנולוגיית הבלוקצ'יין האחרת. בלוקצ'יין טק מורכב מקריפטו, מערכות מבוזרות והוכחת עבודה המסייעות בפיתוח מערכת אימות ללא צורך בסמכות מרכזית. לעומת זאת Ethereum מסייעת למפתחים לתכנת אוסף של נהלים אוטומטיים לעסקה דיגיטלית - כמו ניהול חוזים, אכיפה על תנאי, ביצועים והקצאת תשלומים ורשת Ethereum מבצעת.

מהן הכישורים הדרושים כדי להפעיל את פלטפורמת הבלוקצ'יין שלי?

כל מתכנת או מפתח שמקצה הקצה או האחורי עם כישורי C ++, Java ו- Solidity אמור להיות מסוגל להריץ יישום מופעל על-ידי blockchain.