מט"ח

פורקס הוא השוק בו עסקים, משקיעים, סוחרים, בנקים וממשלות מגיעים לקנות ולמכור, לשער ולהחליף מטבעות. שוק המסחר בפורקס ידוע גם בשם שוק המניות או שוק המטבעות במדינות מסוימות, הוא אחד השוקיים הנזילים הגדולים בעולם עם מחזור מסיבי של למעלה מ -4 טריליון דולר. הוא נגיש בקלות שכן הוא פתוח על בסיס 24 שעות / 7 ימים בשבוע, כאשר שוקי המסחר העולמיים המובילים באירופה נעים בין לונדון, ניו יורק, טוקיו, ציריך, פרנקפורט, סינגפור, פריז, סידני וטוקיו. בדרך כלל אין מקום מרכזי מרכזי לשוק המט"ח, שכן המסחר מתבצע תמיד ללא מרשם ה- OTC בשונה ממניות הנעשות בעיקר בבורסה של תחום השיפוט בו היא פועלת. FX הוא מוצר הרשום על ידי בנקים גדולים אך עם תהליך ומחירים שונים. כעת, מתווכים לוקחים את כל העדכונים האלה מבנקים שונים ומפרטים אותם בממוצע משוער. מסחר במט"ח מתייחס לכל הסוחרים הקמעונאיים הנוקטים עמדות על בסיס ספקולציות לגבי מחיר מטבע אחד למשנהו. חשוב להנחות מפני סיכון הכרוך בשוק המט"ח ולא רק על בסיס הנחות על התשואות האפשריות.

שוק מט"ח הוא מאוד פופולרי בגלל השפע הפוטנציאלי שהוא מביא אם יתברר כמתגמל. דרוש הרבה משמעת ונחישות. הרבה בנקים נסחרים בפורקס דרך שער הבינבנקאי המאפשר עסקאות מט"ח מסחריות וקרנות גדולות של מסחר ספקולטיבי בכל יום. עיקר המסחר הזה מתבצע מטעם לקוחות שהם סוחרים בבעלות באמצעות חסכון בבנקים. כמו כן, חברות וחברות גדולות זקוקות לשוק המט"ח כדי לבצע עסקאות בינלאומיות ולהחליף מטבעות עם מדינות אחרות.

 

אנשים ומשקיעים מנהלים גם תיקי נכסים גדולים של לקוחותיהם והם משתמשים בשוק המט"ח כדי ליישם את העסקאות במט"ח. אם תצטרך לנסוע למדינה אחרת ותצטרך להחליף את הכסף הזמין שלך למטבע אחר, תצטרך להשתתף בשוק המרת מט"ח. כמו כן, למשל, מנהלי השקעות השולטים על ניהול מניות וניהול תיקים בינלאומי עבור לקוחותיהם, רוכשים מספר מטבעות כדי לשלם עבור נכסים זרים.

סוחרי מט"ח קמעונאים משתתפים גם בשוק מט"ח שכן יש להם גישה לשוק בעקיפין באמצעות בנק או מתווך. שוק המסחר הקמעונאי גדל ללא הרף בכמויות הכסף הגדולות שמעובדות דרך הפלטפורמות שכן כעת יש גישה נוחה לשוק באינטרנט.

סוחרי פורקס או מתווכים קמעונאיים אלה פועלים כסוכנים עבור לקוחותיהם והם מנסים למצוא את העסקאות הטובות ביותר בשווקים על ידי ביצוע מטעם לקוחותיהם. לשם כך הם גובים סכום הנקרא עמלה כמחיר עבור שירותיהם. הם נקראים או מכונים גם "מקבלי שוק" מכיוון שהם מייצרים את השוק ומתפקדים כצד נגדי בעסקאות המערבות את הלקוח במחיר ומתוגמלים באמצעות ממרח שהוא ההפרש בין מחיר המכירה למחיר הקנייה.

 

יתרונות המסחר בשוק המט"ח:

פורקס שהנפח היומי שלו עולה על 4 טריליון דולר ביום, הוא השוק הגדול ביותר בעולם. זה מרמז שיש צפיפות גבוהה של נזילות שמקלה על המשקיעים להחליף בקלות עמדות מסחר. זה גם מאפשר למשקיעים לסחור בכל זמן נתון כי בניגוד לבורסה המובנית והסדירה, אין פעמון פתיחה או פעמון סגירה בשוק המט"ח. אתה יכול להיכנס ולצאת מסחר בכל עת שתרצה למעט חגים. קיימת גם קלות גישה לממן את חשבון המסחר שלך בכמויות מעטות או גדולות של מזומנים. מתווכים קמעונאים יכולים גם להתחיל לסחור ולבצע סחר בלחיצת עכבר. יש גם חופש לסחור בכל מקום בשוק בין אם מדובר במניות או ניירות ערך, הדרישות היחידות הדרושות לסחר הן חיבור לאינטרנט קבוע והתקן מחשב נייד. מסחר בפורקס מגיע לפעמים עם עסקאות ללא עמלה ודמי עסקה נמוכים יותר מאשר סחורות ומניות.

לפני שמתחילים יכולים להתחיל לסחור בשוק הפורקס, מומלץ, הם בוחנים את הסיכונים והתגמולים הפוטנציאליים כצדדים, זו אחת הדרכים הקלות ביותר להפסיד את כספכם מכיוון שיש סיכון גבוה לתנודתיות והסתברות גבוהה לאבד את כספכם סחר בכסף. לפני שתתחיל, קריטי שתודיע לך על כך.

המסחר בפורקס שונה מסחר המניות הנעשה בבורסה ומוסדר על ידי עמלת ניירות ערך ובורסה. במסחר בפורקס מטבעות נסחרים בזוגות והמחירים רשומים בזוגות. מחירי שוק מט"ח תמיד משתנים ואינם קבועים, אך הדבר מקשה על משקיעים פוטנציאליים להרוויח בעסקאות קטנות וקטנות. זו הסיבה העיקרית שמאחורי המינוף או הכספים שהלוו על ידי מתווכים, הם משמשים להפחתה מפני הפסדים וסיכונים של אובדן כל כספי המסחר שלך.

במסחר בפורקס, מחירי המכירה והקניה חשובים לרישום מטבע. הם מייצגים את עמדת המתווכים / סוחר. מחיר הצעת המחיר הוא השיעור בו תוכלו לחלק את מטבע הבסיס - כלומר המחיר בו אתם מוכנים למכור את המטבע. המחיר המבוקש הוא הסכום שבאמצעותו מוכן העוסק לשלם לרכישת המטבע.